ŠACHOVNICE

Není pouze symbolem pro světoznámou hru, ale taktéž pro hudební styl SKA. Najdete tu pár možností, jak si šachovnicový náramek udělat. 

Původ šachů je udáván v Indii, vyvinuly se z hazardní hry Čaturanga.  Skáčko zase pochází z Jamajky a vyznačuje se pohodovou hudbou s trubícíma nástrojema :)

Pozor: Ze vzoru Pepito šachovnici neuděláte.  

 

Úplně nejpřesnější šachovnici uděláte pletením do čtvercové sítě - rovnými řadami, jako se pletou písmena a obrázky. Sami si můžete stanovit šířku náramku i velikost jednotlivých čtverečků.

Já jsem je udělala nesymetrické čtverečky (3 x 2 uzlíky), protože jak uvádím u pletení písmen a obrázků tímto způsobem, výsledný náramek je trochu roztáhlejší, než návrh.    

Klasickými uzlíky se sklonem šikmo dolů se dá šachovnice udělat třeba takto. Není to samozřejmě jediná možnost. Čtverečky si můžete navrhnout třeba větší.

Tady vidíte návrh na SKA náramek. Místo nápisu SKA si sem můžete dát název vaší oblíbené kapely a na krajích si udělat šachovnici. Čtverečky taky můžete udělat nesymetrické, je potřeba to vyzkoušet a uvidíte.

šachovnice od Andree, čtverečky 5 x 4

ZPET