KULATÉ NÁRAMKY

 

Tyto náramky jsou velice jednoduché. Dělají se technikou omotávání. Jsou to takové ty klasické copánky, které na Karlově mostě kdysi různí lidé z ciziny motali do vlasů. Takže copánek se může zaplést do vlasů nebo začátek copánku můžete také třeba připevnit na malou gumičku a pak si kdykoliv připevnit do vlasů. Nebo samozřejmě náramek na ruku nebo třeba nohu. Tyto náramky pleteme z libovolného počtu nití, ale nejméně pěti, doporučuji spíš tak z deseti a více.

Důležité je, aby nitě byly nastřiženy dostatečně dlouhé, je tu docela velká spotřeba. Zvolíme si jednu barvu a tou omotáváme ostatní nitě dokola tak hustě, aby spodní nitě neprosvítaly. Když změníme barvu uděláme zvolenou nití smyčku a konec provlečeme. Do náramků můžeme zaplétat korálky, mušličky, drátky, peříčka, prostě všechno možné, co nás napadne. Taky můžeme omotávat dvěmi nitěmi najednou nebo jednu nechat na začátku vykukovat a potom jí omotat už omotaný kousek nebo dělat různé vzorky vysunováním a zasunováním spodních nití nad hlavní nit. Prostě člověk se může vyblbnout :o))) Všechno to můžete vidět na obrázku. 

Také můžeme spodní nitě omotávat pouze uzlíky - tvoří se pak takové spirálky, které směřují na určitou stranu podle toho jestli pleteme uzlíky vpravo nebo vlevo. Výhodou je, že tyto náramky jsou dobře utažené a dlouho vydrží. Na obrázku výše je tak udělán celý náramek uprostřed.

ZPET