INDIÁNSKÝ NÁRAMEK

 

Tyhle náramky dělají Indiáni, které občas můžete vidět jak hrají u stánku s různými věcičkami pro radost a prodávají nejen svá cédéčka. Díky Spirit z Lopuchu jsem si takový náramek taky vyzkoušela a některé okoukala přímo u stánků.

Udělat si takový náramek je fakt jednoduché. Potřebujete k tomu klasicky bavlnky nebo ještě lépe perlovky - podle mě vypadá náramek z perlovek lépe. Navíc je třeba silnější provázek. Koupila jsem si takový asi 2 milimetry silný v galanterii. Důležité je říci, že ten hezký had  nebo vlnovka, která vznikne je rub náramku. Líc je docela nezajímavý.

Provázek si přehnete napůl nebo ustřihnete dva a přivážete k nim bavlnky. Provázek nemusí být moc dlouhý, určitě stačí necelý metr. Bavlnky jsem nastříhala v polovičním počtu a dvojnásobné délce, v polovině přehnula a přivázala klasicky liščí smyčkou. 

Modrý náramek je z 12 bavlnek, žluto oranžovo šedý je z 10. Postup je jednoduchý. Kolem provázku děláte klasické uzlíky vpravo a vlevo, důležité je pořádně je utahovat a vzor se vytváří a kroutí sám.

Podle návodu jsem tedy začala úplně nejsvětlejší modrou a udělala uzlík vlevo na první provázek a druhý uzlík vlevo na druhý provázek.To samé se udělá dalšími bavlnkami. Poslední bavlnkou v řadě se ihned začne uzlíky na druhou stranu - vpravo.

Důležité je utahovat, aby provázek neprosvítal. Náramek jsem ukončila zauzlováním bavlnek kolem provázků, pak jsem je ustřihla a pro jistotu ještě trochu zalepila tekutým lepidlem. Jak vidíte, tak se dá udělat náramek i na tři provázky.

ZPET