LANCUZSEK

Tento náramek pochází z bývalé stránky http://www.bransoletki.rox.pl/ Podle toho i jeho jméno. V překladu to může znamenat něco jako řetízek nebo i pásmo ostrůvků. 

Na těchto stránkách najdete spoustu originálních náramků i několik rozkreslených vzorů.

V tomto náramku se nedělají uzlíky jen klasicky, ale uzlíky na krajích kosočtverce jsou udělány na více spodních nití. To je celý trik tohoto náramku, který vypadá velice zajímavě. 

Začnete tím, že bavlnky rozdělíte podle barev na dvě poloviny a modrými bavlnkami uděláte na všechny zbylé jeden uzlík a pak modrý klasický středový uzlík.
Modré bavlnky necháte odložené uprostřed. Fialovou uděláte na každé straně uzlík směrem dovnitř na všechny zbývající bavlnky. Uzlík je tudíž na šesti spodních nitích.
Pokračujete červenou - uzlík směrem dovnitř na pěti spodních bavlnkách.
Oranžová je už jen na čtyřech spodních bavlnkách. 
Takhle dokončíme ohraničení až poslední bavlnkou, jejíž uzlík je už jen na jedné spodní niti.
Nyní od středu uděláme klasicky uzlíky vlevo a vpravo, zakončené zpětnými uzlíky směrem dovnitř. Začátek kosočtverce.
Klasickým způsobem dokončíme středový kosočtverec.
Nyní děláme uzlíky směrem ven. První zelený uzlík je pouze na jednu spodní bavlnku.
Zato druhý žlutý uzlík je už na dvě spodní bavlnky - na modrou a na předchozí zelenou. tmavě žlutý uzlík je na všechny tři předchozí bavlnky - na žlutou, zelenou a modrou.
Takhle postupujeme dále. Tuto část ukončíme opět modrými bavlnkami, kterými uděláme uzlíky směrem ven na všechny ostatní bavlnky.

Díky tomu získává náramek tento specifický tvar.

Dalšími bavlnkami začneme další ostrůvek. Při vázání další čáti si můžete bavlnky seřadit, jak chcete. Záleží to jen na vás.

ZPET