Tyto náramky pocházejí ze stránky http://www.geoflashmath.com/bbbb/base/bracelet.htm. Najdete tam ještě víc vzorů než jsem tady uvedla, ale všechny se dělají víceméně stejně. V těch náramcích nepoužíváte vůbec žádné zpětné uzlíky. Jsou zde pouze uzlíky vlevo a vpravo. Využívá se tedy překrývacích uzlíků neboli překrytí hlavní nitě spodní nití. Na těchto obrázcích jsem jen naznačila, jak jsou tedy jednotlivé nitě vedeny a jak je to celé velice jednoduché.

Vzory jsem rozkreslila pro vázání po jednotlivých řádcích, jako obyčejné proužky a ne do véček. Pro mě je to jednodušší, pohodlnější a moje náramky i lépe vypadají, když jsou uvázány jako proužky. Můžete tedy dělat každý řádek zvlášť nebo pracovat jakoby v určitých celcích, což je možná ještě lepší. Znamená to, že nejdřív uděláte u prvního vzoru krajní zelenošedý trojúhelník, pak žlutošedý obdélník, pak zase zelenošedý.. Konkrétně u tohoto vzoru pracujete jakoby s prvními pěti řádky najednou. Jediné co je na těchto náramcích složité je, že jsou poměrně z velkého počtu bavlnek a nitě se vám ze začátku můžou trochu plést.

Stačí vám tedy sledovat jen obrázek a jelikož v náramcích nejsou žádné zpětné uzlíky, tak doslova jedete řádek po řádku podle obrázku. Pracovat samozřejmě můžete i způsobem do véček, ale uvědomte si, že pak je řazení nití na začátku trošku jiné. Pokud chcete mít zarovnaný začátek, můžete ho dokončit později z druhé strany, ale nechte si na krajích delší bavlnky. Nebo také můžete začít způsobem do véčka a potom ihned vázat do řádků. Rozhodně však tento způsob neměňte například v půlce náramku. Udělala jsem to tak u fialovožlutého náramku a sami se můžete podívat, že kvůli tomu je na jedné straně silnější.  

ukázky těchto náramků

ZPET