Tento náramek vypadá složitě, ale je poměrně jednoduchý. Náramek je z 18 bavlnek. Použijete 6 barevných a bavlnek a 12 podkladových černých.

Černými bavlnkami děláte uzlíky pouze vpravo a vlevo. Můžete dělat klidně zpětné uzlíky, ale jelikož děláte uzlíky vždycky na černou bavlnku, tak je to úplně jedno.

Barevnými bavlnkami jedete přesně podle obrázku. Na těchto stránkách http://www.stetson.edu/~efriedma/bracelets/ odkud vzor pochází si vytiskněte jeho celý obrázek. Podle něj se nechte vést. Důležité je hlavně se ve změti barev neztratit a pozorně sledovat, která barva jde přes další a pod jinou atd.

V tomto návodě máte naznačen hlavně začátek a první část vzoru. Ostatní se stále opakují jen s jinak seřazenými barvami.

Nejprve uděláme žlutozelený čtvereček.
Začneme barevnými bavlnkami na obou stranách.
Černou bavlnkou, která sloužila jako spodní nit pro červenou a na druhé straně pro fialovou bavlnku, uděláme 3 uzlíky směrem dovnitř. Na krajích černou jeden uzlík směrem dovnitř. 
Na krajích uděláme fialovou a červenou jeden uzlík směrem ven a jeden zpětný uzlík směrem dovnitř.
Uprostřed uděláme žlutou a zelenou uzlíky směrem ven a uprostřed jeden černý uzlík.
Modrou bavlnkou uděláme 5 uzlíků vlevo. Oranžovou bavlnkou uděláme 3 uzlíky vpravo, překrývací uzlík zelenou a další 2 uzlíky vpravo.
Na obou stranách pokračujeme směrem dovnitř. Černými bavlnkami uděláme 3 uzlíky, barevnými a pak černými další 3 uzlíky, poté 2 uzlíky a jeden černý.
Pokračujeme zelenou a žlutou bavlnkou.
Pokračujeme černými bavlnkami směrem ven a děláme na ně překrývací uzlíky barevnými bavlnkami.
Pokračujeme modrou a oranžovou bavlnkou směrem ven. Opět děláme překrývací uzlíky.
Nejprve uděláme černý uzlík uprostřed. Poté jeden fialový vlevo a 2 červené vpravo. A černými bavlnkami 3 uzlíky směrem ven.
Uděláme červenofialový čtvereček. Potom uděláme černými bavlnkami kolem čtverečku 2 uzlíky směrem dovnitř.
Pokračujeme na krajích. Uděláme postranní čtverečky. A potom kolem nich uděláme 2 uzlíky černými bavlnkami směrem ven.
Uděláme další červenofialový středový čtvereček a kolem něj potom 2 uzlíky černými bavlnkami. 
Na krajích uděláme další čtverečky a kolem nich 2 uzlíky černými bavlnkami. 
Uděláme poslední středový čtvereček. Kolem něj 2 černé uzlíky směrem dovnitř. A na krajích ještě jeden černý uzlík směrem dovnitř.
Pokračujeme na obou stranách uzlíky směrem dovnitř. Černými bavlnkami uděláme 3 uzlíky, barevnými a pak černými další 3 uzlíky, poté 2 uzlíky a jeden černý.

A vraťte se už na začátek vázání náramku. Tenhle návod vám jen naznačil, že stačí sledovat jen obrázek náramku a vázat jen podle něj.

Je tu osvětlena jen jedna část náramku. Další jsou stejné, jen barvy jsou promíchané.

další ukázky tohoto náramku

ZPET