Náramek Kostičky je velice nádherný vzor. Je trošičku složitější, ale ne zas tak moc. Používáme zde uzlíky vlevo a vpravo i zpětné uzlíky. Dělá se ze 13 bavlnek. Základní barvy jsou na dvě kostičky uprostřed a zelené čáry kličkující kolem nich. Můžeme ale použít mnohem více barev než je na tomto vzoru. Na každé straně můžou být postranní trojúhelníčky jinak barevné a taky u středů kostiček můžeme barvy různě prostřídat. Pro inspiraci se můžete podívat na konci stránky na další ukázky tohoto náramku.

Vzor pochází ze stránky http://bransoletki.mzocho.pl

Takže si zvolte 13 bavlnek.
Začneme tmavě zelenou bavlnkou. Uděláme jí 7 uzlíků vlevo. První uzlík je na světle zelenou bavlnku. Nakonec řady je zpětný uzlík vpravo. Světle zelenou bavlnkou uděláme 3 uzlíky vpravo a zpětný uzlík vlevo.
Žluté bavlnky spojíme středovým uzlíkem a uděláme jeden uzlík směrem od středu ven a jeden zpětný uzlík na každé straně. Začneme tak první kostičku. 
Tmavě zelenou bavlnkou uděláme zpětný uzlík vlevo. Žlutými bavlnkami dokončíme první kostičku.
Vínové bavlnky spojíme středovým uzlíkem a načneme druhou kostičku.
 Oranžovou bavlnkou uděláme zpětný uzlík vlevo. Vínovými bavlnkami uděláme jeden uzlík směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem. 
 Tmavě zelenou bavlnkou uděláme 3 uzlíky vpravo a bavlnku odložíme. Světle zelenou bavlnkou uděláme 7 uzlíků vlevo. 
Na krajích vytvoříme postranní malé trojúhelníčky. Na obou stranách nejprve oranžovou bavlnkou 2 uzlíky směrem dovnitř a jeden zpětný, zelenou bavlnkou zpětný uzlík a dokončíme oranžovou bavlnkou 2 uzlíky směrem zevnitř ven. 
Vytvoříme další žlutou kostičku. 
Ihned pod žlutou kostičkou uděláme další postranní oranžový trojúhelníček. Tmavě zelenou bavlnkou uděláme 6 uzlíků vpravo a jeden zpětný vlevo. Světle zelenou bavlnkou uděláme 3 uzlíky vlevo a jeden zpětný vpravo. 
Vytvoříme vínovou kostičku. 
A ihned pod ní další žlutou. 
Světle zelenou bavlnkou uděláme 6 uzlíků vpravo a odložíme ji. Tmavě zelenou bavlnkou uděláme 4 uzlíky vlevo. 
Na obou krajích uděláme postranní trojúhelníčky. 
Následuje další vínová kostička. 
Nejprve uděláme pod vínovou kostičkou další postranní trojúhelníček. Poté uděláme tmavě zelenou bavlnkou 6 uzlíků vlevo a jeden zpětný vpravo. Světle zelenou bavlnkou pokračujeme 3 uzlíky vpravo a jedním zpětným vlevo. 
Uděláme další žlutou a poté vínovou kostičku. 
Tmavě zelenou bavlnkou uděláme 3 uzlíky vpravo a světle zelenou bavlnkou 7 uzlíků vlevo. 

Tento postup stále opakujeme dokola. Ten vzor není moc těžký a je celkem rychlý. Stačí jen chvíle trpělivosti se do toho dostat.  

další ukázky tohoto náramku

ZPET