Tato spirála se plete ze 17 bavlnek. Používáme dvě základní barvy na spirálu a potom další tři barvy na postranní trojúhelníčky. Vzor je z webu http://www.stetson.edu/~efriedma/bracelets/ Můžeme ale také barev použít méně, rozhodně to náramku neuškodí, spíše naopak. Můžete tak vidět na ukázkách na konci stránky. Při pletení tohoto náramku si hlavně nastříhejte dostatečně dlouhé nitě. Taky si dávejte pozor na směr bavlnek při pletení zpětných uzlíků. Snadno se vám může stát, že prohodíte bavlnky vprostředku spirály a chybu zjistíte až ve středu druhé spirály a párání vám zabere spoustu času. 
Bavlnky seřadíme podle schématu.
Začínáme prostřední žlutou bavlnkou, kterou uděláme 8 uzlíků vlevo.
Nejprve spojíme fialové bavlnky středovým uzlíkem. Potom uděláme na levé straně 7 uzlíků vlevo a zpětný uzlík vpravo. Na pravé straně uděláme 6 uzlíků vpravo a zpětný uzlík vlevo.
Žluté bavlnky spojíme středovým uzlíkem. Na jedné straně uděláme 5 uzlíků a na druhé 4 uzlíky směrem zevnitř ven a zakončíme zpětnými uzlíky.
Fialové bavlnky spojíme středovým uzlíkem. Na levé straně uděláme tři uzlíky vlevo a zpětný uzlík vpravo. Na pravé straně 2 uzlíky vpravo a zpětný vlevo. 
Žluté bavlnky spojíme středovým uzlíkem a na levé straně uděláme jeden uzlík vlevo a zpětný uzlík vpravo. Na pravé straně zpětný uzlík vlevo.
Fialovými bavlnkami uděláme po jednom uzlíku směrem dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem.
Žlutými bavlnkami uděláme uzlíky směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem.
Fialovými bavlnkami uděláme uzlíky směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem. Tím uzavřeme první část spirály.
Nyní začneme tvořit první postranní trojúhelník. Modrou bavlnkou uděláme 5 uzlíků vlevo a zpětný uzlík vpravo, světle žlutou 3 uzlíky vlevo a zpětný uzlík a růžovou jeden uzlík a jeden zpětný.   
Trojúhelníček uzavřeme uzlíky směrem vpravo. Růžovou jeden uzlík, světle žlutou 3 uzlíky a modrou 5 uzlíků vpravo. 
Tady nejprve uděláme žlutou bavlnkou od zpětného uzlíku 13 uzlíků vpravo. Fialovou bavlnkou umotáme od zpětného uzlíku 14 uzlíků vpravo a zpětný uzlík vlevo. Žlutou bavlnkou od kraje uděláme 13 uzlíků vpravo a jeden zpětný vlevo. 
Modrou, světle žlutou a růžovou bavlnkou vytvoříme trojúhelníček i na druhé straně náramku. 
Nyní začneme dělat druhou polovinu dvojspirály. Postupujeme obdobným způsobem jako na začátku. Středovým uzlíkem spojíme fialové bavlnky a uděláme jimi uzlíky směrem zevnitř ven a zakončíme zpětnými uzlíky. 
Středovým uzlíkem spojíme žluté bavlnky a uděláme jimi uzlíky směrem zevnitř ven a zakončíme zpětnými uzlíky. 
Středovým uzlíkem spojíme fialové bavlnky. Na pravé straně uděláme jeden zpětný uzlík vlevo. Na levé straně uděláme jeden uzlík vlevo a zpětný uzlík vpravo.  
Žlutými bavlnkami uděláme po jednom uzlíku směrem dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem.
Fialovými bavlnkami uděláme uzlíky směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem.
Žlutými bavlnkami uděláme uzlíky směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem.
Fialovými bavlnkami uděláme uzlíky směrem zvenku dovnitř a spojíme je středovým uzlíkem. A máme hotovou celou dvojspirálu. 
Ještě na každé straně uděláme dva trojúhelníčky, nejprve na levé. Pozor tyto trojúhelníčky jsou o jeden uzlík širší, takže nám do nich zasahuje i fialová barva spirály.  
Žlutou bavlnkou uděláme 16 uzlíků vlevo přes celou délku náramku. 
A vytvoříme druhý velký trojúhelníček. A vracíme se k prvnímu kroku postupu. 

 

další ukázky tohoto náramku

ZPET