Doplňky z provázků

Tuto knihu vydalo nakladatelství Ikar v edici Beruška v roce 1995 a její autorkou je Marina Schories. Kniha je vhodná zvláště pro začátečníky, protože jsou v ní jednodušší náramky. Je zde krok za krokem popsán postup pletení každého náramku a další nápady jako provázek do vlasů nebo na sponku. Rozhodně tuto knihu doporučuji. Náramky v ní jsou velice pěkné a jsou zde zajímavé a rozmanité vzory. Výhodou těchto slabších náramků je, že jsou rychle hotové a neztratíte se ve změti nití. Pokud zvládnete tyto náramky, zlepšíte svou techniku a motání se vám vžije do rukou. Pak už vám nebude nic bránit  s pletením složitějších vzorů. Ovšem můžete rovnou začít s těmi těžšími.

Nové doplňky z provázků

 

Tuto knihu taky vydalo nakladatelství Ikar v edici Beruška, a to již v několikátém vydání. Tato kniha se myslím dá sehnat v současné době například v Knižním klubu. Knihu napsala Sigrid Henke. V této knize jsou opravdu nádherné vzory náramků a na první pohled se zdají velice těžké, ale není tomu tak. Každý kdo zvládne základní proužkovaný vzorek, zvládne i tyto, protože je zde podrobný a srozumitelný postup. Jediná nevýhoda je v tom, že postup je psaný jinak než v první knize, takže si člověk musí chvíli zvykat. Tuhle knihu doporučuji opravdu velice, protože tyto náramky jsou malým uměleckým dílem a každého potěší. 

A jeden zázračný odkaz :) http://www.pooh.own.cz/doplnky.htm

 

 

Nejkrásnější doplňky z provázků

Tato kniha je také z nakladatelství Ikar a vytvořil ji kolektiv autorek. Je to velice pěkná kniha, ale není pouze o náramcích přátelství, ale také o jiných technikách náramků z bavlnek, kůže a také korálků. Obsahuje opět přesný návod krok za krokem, ale opět jiný než v předchozích knihách. Návod je grafický a podle mě vcelku zdařilý a přehledný. Tato kniha si myslím je pro začátečníky i pokročilé. Jsou zde velmi zajímavé nápady na rychlé vytvoření jednoduchých, ale pěkných pásků. Kniha byla vydána v roce 1998 jako první vydání. Já osobně tuto knihu nevlastním, protože jsem ji už nesehnala a měla jsem ji pouze půjčenou. Ale pokud ji nakladatelství opět vydá, rozhodně doporučuji koupit. Na náramky přátelství je zde pouze několik vzorů, ale opravdu překrásných.

Kniha Náramky přátelství je opět z nakladatelství Ikar. Jejími autorkami jsou Heidi Grund-Thorp a Natascha Sanwald. Knížka je z roku 1999 a obal má  sice skoro stejný jako Nové doplňky z provázků, ale uvnitř jsou jednoduché náramky a pak nějaké nové vzory.

 

Indiánské copánky jsou autorské dílo opět Mariny Schories. Knihu vydalo nakladatelství Ikar v edici Beruška v roce 1996. Knížka je pouze o kulatých náramcích, na které najdete návod na těchto stránkách ve vzorech. Tyto indiánské copánky se především vplétají do vlasů, ale můžou se nosit i na rukou. Jelikož postup je velice jednoduchý a stále stejný, tak je kniha tedy především o různých barevných kombinacích. Ty jsou velice zdařilé a stojí za to, si tuhle knihu prohlédnout.  

 

Velká kniha scoubidou je velice povedená kniha nakladatelství Anagram, edice TOPP. Autorkou je Inge Walz. Ze scoubi - barevných bužírek - upletete nádherné věci. Náramky, přívěsky na klíče, barevná zvířátka či pestré propisky - vaší tvořivosti se meze nekladou. V této knize najdete více než 100 skvělých nápadů vytvořených ze tří až dvanácti pramenů scoubi - kulaté, spirálovité či obdélníkové scoubidou. Díky přesným popisům, barevným ilustracím a podrobně popsaným a rozkresleným postupům se vám jistě podaří vytvořit si malá umělecká dílka pro sebe i své kamarády. A existuje i druhý díl :)

Tohle je úplně super knížka. Doporučuji všem si jí koupit. Jsou tam ukázky nádherných náramků z nylonových nití a drátků. Vydalo ji opět nakladatelství Anagram v edici TOPP. Autorkou je Sabina Koch a Annette Kunkel. Nylonové náramky a ozdoby, které zhotovíte z nylonových nití nebo vlasců, se hodí ke každé příležitosti. Technika vázání náramků je velice jednoduchá a kombinací různobarevných nití získáte skutečně moderní a originální ozdoby na krk, ruku, nohu nebo břicho. Náramkům dodají kouzlo malé barevné korálky a štrasové kamínky.

 

 

 

 

 

 

V našich obchodech můžete sehnat také různé sady na náramky přátelství. Některé jsem jsem viděla prodávat například v hračkářství Bambule, ale dají se sehnat i v různých internetových obchodech.

Jak mi napsala Kusa, tak některé z nich obsahují i knížky s jednoduchými návody na náramky. Zde uvádím pro ilustraci jen několik obrázků, ale sehnat se jich dá více.